Drang nach Osten

Nie zawsze te idee  z wierzchu choćby były nie wiem jak piękne są rzeczywistym celem do osiągnięcia. Często jest tak, że są pod tym pewne ukryte prawdziwe inne cele . Niestety jest też tak w przypadku pielgrzymki Ikony Częstochowskiej.(http://www.odoceanudooceanu.pl/node/156)

Czy jest możliwa współpraca prawosławnych i katolików w zakresie ochrony życia poczętego oraz wsparcie dla rodzin i macierzyństwa? Tak, jeśli Kościół katolicki zweryfikuje swoje nauczanie, choć to jest obecnie bardzo mało prawdopodobne.(dobrze na początek choć to:Prawosławny kult Maryi, Bożej Rodzicielki)

   „Świat się zmienił, a my musimy reagować na wyzwania” – mówią teolodzy, oferując ludziom współczesnym  modernistyczne odpowiedzi na te nowe wyzwania. Wszystko to powoduje rozwój nowych dogmatów i nowych rewolucyjnych owoców teologii, a przez to odejście od nauczania Ewangelii i Tradycji nie mającego nic wspólnego z chrześcijaństwem.

    Prawdziwym celem katolickich sponsorów projektu „Od Oceanu do Oceanu”, nie jest organizacja ogólnoświatowej Modlitwy do Matki Bożej, aby zatrzymać dzieciobójstwo, a banalny cel jakim jest prozelityzm katolicki do rozprzestrzeniania swoich wpływów na całym świecie. Ma tu miejsce nieuczciwe i niedopowiedziane przedsięwzięcie, gdzie   prawosławni kapłani i wyższe duchowieństwo nie zostało nawet wtajemniczone i poinformowane do końca w temacie tej akcji: kim są uczestnicy, kim  są sponsorzy tego projektu oraz programowy brak informacji do czego nawiązują (1*)encykliki papieży przy okazji tego wydarzenia.

1*(Проблемам семьи и брака посвящены две самые известные католические энциклики Casti Connubi папы Пия XI и Evangelium Vitae папы Павла VI. В первой из них христианам предлагается планировать зачатие ребенка, дабы избежать чадородия, а также указывается на то, как это делать наиболее эффективно и наиболее безопасно для своего физического здоровья. Вторая продолжает и развивает извращенное богословие первой. Простое введение в католическое богословие понятия «планирование семьи» показывает, что теологи папы римского не понимают, что есть христианский брак, потому что планирование семьи – дело противное Богу, это грех против Святых заповедей Божьих и Святого Писания, против воли Божьей о семье. И лингвистические маски, заключающиеся в слове «естественное» планирование семьи, совершенно не изменяют греховной сути этого деяния.)

     Czysta, nieskażona herezją prawosławna tradycja określa chrześcijańskie życie i jego dogmatyczną świadomość. Zmiana tego prowadzi do zatrucia zarówno pierwszego jak i drugiego. A my prawosławni powtarzamy dzisiaj cały czas, że nikt nie może zmieniać  przykazań i chrześcijańskich tradycji, aby rozmyć nauczanie ewangeliczne i przez to być w opozycji do zamysłu Bożego o rodzinie. Tyle , że bojownikom katolickiego prozelityzmu, wyobrażającym sobie, że są nowymi apostołami, nie jest prostym wytłumaczyć tego zagadnienia . Galina Maslennikova w specjalnym liście skierowanym do świata (?)  napisała o tej pielgrzymce, że zawsze modli się o jedność chrześcijan i  o nawrócenie Rosji do Boga. Przecież, ikona Matki Bożej  jest dla wszystkich.

Jeden z czołowych ekspertów HLI prof. Rudolph Imani napisał broszurę, w której z przekonaniem oznajmia : Wierzę, że ludzkość może być zbawiona tylko przez naturalne planowanie rodziny.

Przyjęcie dogmatów katolickich  będzie zawsze za cenę odstępstwa od prawosławia. Dziś amerykańska organizacja HLI stara się zaszczepić wśród prawosławnych nauczania encyklik papieży, które są pogrążone w duchowym zbłądzeniu i są zaprzeczeniem  prawosławnego nauczania o małżeństwie i rodzinie.Kościół prawosławny powinien odrzucić katolicką naukę na temat planowania rodziny jako niezgodny z prawosławną tradycją i  nauczaniem Świętych Ojców .

Należy też przyjrzeć się rzeczywistym celom tej pielgrzymki i wędrującej Ikony Częstochowskiej, choćby nie wiem jak szczytne cele przyświecały, a w rzeczywistości nie były celem tylko środkiem do celu. Tak jak w tym przypadku jest ukryta idea prozelityzmu i wszczepienia po raz kolejny prawosławnym błędnych nauk papieskich. Zaś samą ikoną nie wolno zasłaniać prawdziwych idei.

NA PODSTAWIE MATERIAŁU:

Drang nach Osten: О католическом контрацептивном прозелитизме

http://antimodern.wordpress.com/2012/07/25/drang/

MATERIAŁY POWIĄZANE Z TEMATEM:

http://www.cerkiew.pl/index.php?id=39&tx_ttnews[tt_news]=17185&tx_ttnews[backPid]=3&cHash=1f8ac079dab1023cc34292c1800e872e

http://www.odoceanudooceanu.pl/node/120

http://www.odoceanudooceanu.pl/node/156

.

Reklamy
Categories: INNE WIARY, NASZE ROZWAŻANIA, NIEPRAWOSŁAWNE WIDZENIE ŚWIATA | 2 Komentarze

Zobacz wpisy

2 thoughts on “Drang nach Osten

  1. Starik

    Zasłanianie prawdziwych idei nie uda się… i widać to ewidentnie:”W poświęconych pielgrzymce Ikony komentarzach podkreślano, że w obronie podstawowych wartości chrześcijańskich Kościół rzymskokatolicki i prawosławna Cerkiew mówią jednym głosem. To ważna, jednocząca je, płaszczyzna.”http://www.przegladprawoslawny.pl/articles.php?id_n=2919&id=8

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: