Komunikat metropolity Pireusu Serafima odnośnie tzw. „Bożej cząstki”

Drodzy czytelnicy poniżej prezentujemy wypowiedź na temat „cząstki Higgsa”, a właściwie na temat relacji nauka-religia, jednego z greckich hierarchów.
Tekst poruszający temat bardzo aktualny otrzymaliśmy od naszego czytelnika. Zachęcamy Was do pomocy w tworzeniu serwisu, przysyłania swoich tekstów, bądź informowania nas o ważnych wydarzeniach i wystąpieniach związanych z naszą wiarą. W miarę możliwości będziemy starali się je publikować szerszemu gronu odbiorców.

Na początek zachęcamy do przysyłania tekstów związanych z problemami współczesnej nauki.

Powiedzenie, które w sposób ponadczasowy stało się już ogólnoświatową zdobyczą filozofii, lecz również życia praktycznego: „Każda zaś nauka, pozbawiona sprawiedliwości oraz wszelkiej innej cnoty, wydaje się być przebiegłością, a nie mądrością” (Platon, Meneksenos, 247a), jest w absolutny sposób potwierdzane w przypadku współczesnej wieży Babel z eksperymentem CERN, organizowanym przez Europejskie Centrum Badawcze w Genewie, w Szwajcarii.

Dzisiaj na konferencji prasowej zostaną zaprezentowane wyniki wielomiesięcznych badań w Wielkim Zderzaczu Hadronów i zostanie ogłoszone, jak to zapowiedziano, że „w końcu” odkryty został bozon Higgsa, bardziej znany jako cząstka „Bóg”, a nie jak się błędnie mówi „Boska cząstka”.

Zostanie zaprezentowane, rzekomo porażające odkrycie, że „pole subatomowej cząstki Higgsa działa w niewidzialnym polu energetycznym we wszechświecie i nadaje materii substancję oraz tworzy masę innych cząstek” i wobec tego „znaleziono ostatni element układanki dla zrozumienia wszechświata”.

Na prezentacji będą obecni również czterej fizycy, którzy zasugerowali istnienie cząstki 48 lat temu, wśród nich Peter Higgs, emerytowany profesor Uniwersytetu w Edynburgu i Tom Kibble, emerytowany profesor Imperial College w Londynie.

Człowiek, od czasu do czasu, próbował zinterpretować świat i egzystencję przy pomocy licznych teorii. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach mechanika kwantowa sformułowała teorię, która obaliła mechanikę Newtona i klasyczną teorię elektromagnetyczną.

Zasada nieoznaczoności Heisenberga, według której nie jest możliwe dokładne określenie położenia i prędkości cząstki subatomowej, jak również teoria względności Einsteina odnośnie czasu i w ogóle czasoprzestrzeni, analizuje kinetyczne zachowanie ciała poruszającego się z prędkością zbliżoną do prędkości światła (szczególna teoria względności) oraz zjawiska zakrzywienia czasoprzestrzeni w wyniku istnienia pól grawitacyjnych (ogólna teoria względności).

Pojęcie „grawitacyjnej osobliwości”, które jest bardzo modne, twierdzi, że wszechświat pochodzi od początkowego stanu masy o nieskończonej ilości wymiarów i o ogromnej gęstości oraz temperaturze, sprzed około 14 miliardów lat.

Nowsza teoria „strun” usiłuje wyjaśnić strukturę wszechświata na poziomie subatomowym, biorąc pod uwagę również wpływ siły grawitacyjnej przy pomocy nie cząstek, lecz raczej struktur o pewnych wymiarach, tzw. strun.

Wreszcie teoria „chaosu” zajmuje się zachowaniem pewnych układów nieliniowych i analizuje w deterministyczny sposób układy jak również sąsiednie pole kwantowej teorii chaosu.

Wszystkie powyższe teorie próbują wyjaśnić fenomen życia bez jakiegokolwiek odniesienia lub raczej z chłodną negacją i awersją wobec Ponadistotowej Osoby Przenajświętszego Boga i okazują się w ten sposób poruszanymi z zewnątrz marionetkami dawnego demona, które zmieniają naukę z prawdy i zachwytu w przebiegłość i zwyrodnienie, ponieważ starają się przekonać, że ład, harmonia, myśl, konieczność, celowość oraz oczywista mądrość, która tworzy materialny wszechświat, pochodzi z irracjonalnych i nieświadomych jednostek materii, które ponadto, jak twierdzą, działały i działają, mając za swą przyczynę przypadkowość.

Dzisiaj więc w Genewie, w Szwajcarii, „wybitne umysły” chcą nas przekonać, że subatomowa cząstka bozonu Higgsa, która jest nieświadomą jednostką energii, o ile w ogóle istnieje, tworzy, koordynuje, planuje i układa tryliony układów galaktycznych, poddane im prawa fizyki, tak aby się nie zderzały ze sobą, wieczny ruch materii-masy wszechświata, organiczne ukształtowanie i życie istot organicznych i oczywiście harmonię materialnego wszechświata.

Ta właśnie nieświadoma cząstka, która nie ma wiedzy o sobie samej i nie może odpowiedzieć na pytanie: „czym jesteś?”, układa i tworzy z niczego świadome istoty, takie jak ludzie, którzy posiadają świadomość, przekracza nieprzekraczalną przepaść między materią nieorganiczną i organiczną, nieprzekraczalne organiczne przepaście pomiędzy wszystkimi rodzajami gatunków istot organicznych, nieprzekraczalną przepaść pomiędzy światem roślin i istot żywych, nieprzekraczalną przepaść pomiędzy człowiekiem i wszystkimi innymi istotami organicznymi i żywymi. Jeżeli ta koncepcja nie stanowi absolutnej definicji kretynizmu, to czymże jest kretynizm?

Niestety, nie jest to jednak takie proste, ponieważ poza tymi strasznymi i haniebnymi dla osoby ludzkiej, dla historii człowieka i dla filozofii człowieka, poglądami ukrywa się przerażające oblicze demonizmu, ponieważ jedynie demony i osoby przez nie opanowane, mogą opowiadać głupoty przy pomocy takich nonsensów.

Proponuję więc tym doborowym „mędrcom”, których mózg, podobnie jak mózg każdego człowieka, posiada bilion połączeń nerwowych, które „przypadkowo” powstały z nieświadomego bozonu, w przypadku jeśli oni sami lub ich krewni będą potrzebowali transfuzji, aby nie odwoływali się już do altruizmu swoich bliźnich, ale korzystali z krwi ich „doborowych krewnych” szympansów, orangutanów, goryli, gibbonów itp., aby przekonać się nie w teorii, ale w praktyce o rzekomej prawdzie ich „odkrycia” na temat „wspólnego macierzystego bozonu”, chyba że bozon dysponuje takim geniuszem, iż produkuje dla każdego gatunku również określoną grupę krwi.

Jeżeliby jednak dysponował takim geniuszem, to dlaczego wywiadów miałyby udzielać określone osoby, a nie on sam?

† Metropolita Pireusu Serafim

http://www.cerkiew.pl/index.php?id=58&tx_ttnews[tt_news]=16970&tx_ttnews[backPid]=3&cHash=2a444c71a45a041ba12bdc1018866f22

 

TU MAMY RÓWNIEŻ CIEKAWY ARTYKUŁ WARTO PRZECZYTAĆ JAKO UZUPEŁNIENIE:

http://niepoprawni.pl/blog/705/duch-czy-materia-poszukiwanie-boskiej-czastki%E2%80%A6

Reklamy
Categories: COŚ POŻYTECZNEGO, EKUMENIZM I ZNAKI APOSTAZJI, KAZANIA | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Stwórz darmową stronę albo bloga na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: