CYWILIZACJA PRAWOSŁAWNA ZNIKNIE!

CYWILIZACJA PRAWOSŁAWNA ZNIKNIE!

 

Żyjemy w świecie przełomu epok. We większości społeczeństw i ich elit pojawiają się pesymistyczne nastroje i poczucie schyłkowości. Wygląda to podobno analogicznie jak czasy, gdy Imperium Rzymskie zmierzało ku upadkowi. Zwykle w takich okresach historycznych następuje zmiana wyobrażeń o świecie. Wiąże się to, jak przewidują niektórzy, z nadejściem nowej epoki. Epokę tę cechować ma zupełnie odmienny stan zbiorowej, ogólnej świadomości całej ludzkości. Do tego będziemy zmierzać. Zbliża się epoka cywilizacji planetarnej. Cywilizację tę będzie cechować planetarna jedność i zrozumienie celów ludzkości dla uratowania się przed jej upadkiem i powrotem do epoki kamienia łupanego. Będzie to epoka już nie Homo Sapiens według klasyfikacji Karola Linneusza, a epoka Homo Intellegens według definicji Yonei Masudo.
Tymczasem cywilizacja zachodnia chyli się ku upadkowi. I ten upadek musi powstrzymać sama. Jej społeczeństwa muszą zrozumieć, że nie jest obiektywną koniecznością uczenie się już dziś na pamięć słów:

Aszhadu an la ilaha illa Allah wa aszhadu Anna Muhammadan Abdulu wa rasuluhu! Nie ma Boga nad Allaha, a Mahomet jest jego prorokiem!

Islamiści uważają przecież, że dekadencka Europa i Ameryka już wkrótce upadną, bo sami dekadenci zatracili zdolność do walki i fizycznej konfrontacji. I tylko oni – muzułmanie są zdolni do rządzenia światem. I mają pieniądze. Dużo pieniędzy.
Wszystko jest jednak w ręku tych dekadenckich społeczeństw i potrzebne są tylko właściwe wybory i odsunięcie od władzy szalonych lewackich liberałów odcinających się od swoich chrześcijańskich korzeni i propagujących apostazję. Cywilizacja zachodnia uratuje się tylko w tym przypadku. Musi także przeciwstawić się islamistom, którzy marzą tylko o tym, by przyjechać do Europy i ją zniszczyć wspólnie z tymi, którzy tu już są!

Islamiści zapominają jednak o cywilizacji prawosławnej!

Współcześni uczeni wyodrębniają cywilizację prawosławną, a za jej ośrodek uważają Rosję. Charakteryzuje ją i odróżnia od cywilizacji zachodniej bizantyński rodowód, dwieście lat panowania tatarskiego, odrębna religia, despotyzm typu biurokratycznego oraz niewielkie kontakty z dawnymi prądami Zachodu takimi jak renesans, oświecenie, czy reformacja.

Czy aktualnie cywilizacji prawosławnej też grozi upadek? Jeśli cywilizacja nie rozwija się, to wchodzi w okres schyłkowy i zmierza ku upadkowi.

Według Carrolla Quigleya przesłanką rozwoju cywilizacji jest posiadanie „instrumentu ekspansji”, czyli organizacji militarnej, religijnej lub gospodarczej zdolnej do akumulowania nadwyżki i jej przekształcania w produktywne innowacje! Cywilizacje zaczynają chylić się ku upadkowi, kiedy nadwyżkę przestają wykorzystywać w celach innowacyjnych, czyli stopa inwestycji ulega obniżeniu. Dzieje się tak ponieważ nadwyżki przeznacza się na konsumpcję, a nie na rozwój efektywniejszych metod produkcji. Ludzie przejadają zgromadzony kapitał, a cywilizacja wkracza w sferę rozkładu. Pojawia się kryzys ekonomiczny, poziom życia się obniża, pojawiają się wojny pomiędzy grupami interesów, a społeczeństwo słabnie – następuje rozkład rodziny i moralności. Pojęcie demokracji zaczyna tracić sens. Odnosi się to do cywilizacji zachodniej.

W cywilizacji prawosławnej od wielu już lat istnieje odmienne pojmowanie demokracji. Tam rozwinęły się idee platońskie i istnieje oświecona monarcho-demokracja. A jest to, według Platona, ustrój najlepszy z możliwych. Przecież każdego kolejnego współczesnego monarchę wyznacza poprzedni oświecony monarcha, a naród zawsze wybiera tego wyznaczonego. Oczywiście nie ma już tam żadnych dawnych obrządków związanych z wyświęcaniem nowego monarchy, bo przecież mamy XXI wiek.

Cywilizacja prawosławna posiada znakomity instrument ekspansji, jakim jest armia oraz cerkiew prawosławna. Co do tego chyba nikt nie posiada wątpliwości.

„Cerkiew jest okrętem ratunku dla ludzkości. Jednolita eskadra kościołów prawosławnych bez mała już dwa tysiące lat szczęśliwie i nieugięcie pokonuje „morze życia”.” Źródło: http://www.blagogon.ru/biblio/269/. Open Source.

Najważniejszą sprawą jednak jest rozwój, akumulowanie nadwyżki i jej przekształcanie w innowacje i wzrost stopy inwestycji. Z tym problemem cywilizacja prawosławna ma wiele kłopotów! Nadwyżka jest transferowana za granicę i zżerana przez oligarchów, zamiast na skuteczny rozwój metod produkcji i innowacje. Podejrzewam, że aktualny monarcha zwany prezydentem  jest nie dość światły, albo jest słaby.
Być może ten monarcha jest jednak światły? Oto dowód:

23 czerwca 2010 do San Francisco przyleciał jeden z monarchów duumwiratu – Miedwiediew i był uroczyście przyjmowany przez gubernatora Kalifornii Arnolda Schwarzenegera. Chciał się zapoznać z pracą Krzemowej Doliny i namówić amerykanów do współpracy w zakresie wszystkiego, co mieści się pod pojęciem HIGH TECHNOLOGY. To wszystko w ramach wymyślonego projektu „SKOŁKOWO”.

TU JEST CAŁY ARTKUŁ:http://zbigwie.salon24.pl/395486,cywilizacja-prawoslawna-zniknie

Reklamy
Categories: CERKIEW, NOWOŚCI, PRAWOSŁAWIE DZIŚ | Dodaj komentarz

Zobacz wpisy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Blog na WordPress.com.

%d blogerów lubi to: